www.ykpino.pl

:: O Puchar Neptuna
Wiadomość dodana przez: ykpino (2013-07-29 15:45:08)

W dniach 20-21 lipca odbyły się Międzyklubowe Regaty Żeglarskie o Puchar Neptuna zorganizowane przez KŻ Neptun Barcin. Bazą regat był gościnny ośrodek wypoczynkowy w Pturku, a akwenem zmagań po 12 latach przerwy Jezioro Wolickie.


W regatach brały udział 24 jednostki, a Yacht Klub Polski reprezentowało 11 jednostek. Nasi przedstawiciele dzielnie walczyli w każdym z dziewięciu biegów. Ostatecznie w klasie T-1 tuż za podium znalazła się załoga Libry, a na dalszych miejscach Kapitan Jack, Prezes oraz Mistral, w klasie T-2 ostatni bieg zdecydował o tym, że całe podium niestety nie padło naszym łupem. Wygrał Robert Kurczewski na Shreku, drugie miejsce zajęła załoga Sheridy, za podium znalazł się Krzysztof Staszewski na Dragonie oraz Michał Pałka na Sidzie. W klasie T-3 na najniższym stopniu podium stanęła załoga Valentino, na dalszym miejscu Neptun. W klasie Wolnej zwyciężył Filip Latos na OK Dinghy.

Zwycięzcom gratulujemy i liczymy, że tak sympatyczna impreza zagości na stałe w naszym regatowym kalendarzu.adres tej wiadomości: www.ykpino.pl/news.php?id=209